Šrotovne

Šrotovné – sleva modelů Škoda Octavia Tour

Nedávné zveřejnění slevy modelů Škoda Octavia Tour  může naznačit možný směr  automobilek nebo prodejců vozů v případě neschválení šrotovného  v  ČR. Sleva na uvedených modelech jsou v řádu desítek tisíců a několika násobně převyšují uvažované šrotovné.

Akce s názvem TRUMF přináší slevu ve výši 120 tisíc  korun na model Škoda Octavia 1.6 MPI TOUR. Na verzi Combi je sleva až 155 tisíc korun. Zajímavá je i nabídka akčního paketu PLUS za deset tisíc korun je možné získat doplňky v hodnotě padesáti pěti tisíc korun. Paket PLUS obsahuje klimatizaci, centralní zamykání. Slevy jsou i na model s motorem 1.9 TDI PD 74 kW. U karoserie liftback s dieselovým motorem je sleva ve výši 150 tisíc korun. Na verzi combi s dieselovým motorem je sleva  185 tisíc korun. Ceny vozů začínají atakovat hranici za kterou klient může koupit model Fabia. Mezi přednosti modelu Octavia Tour patří bezesporu výborná životnost a spolehlivost vozů. Záporem může být již okoukaný design vozu.

V případě zájmu o vůz Škoda Octavia Tour  v akci TRUMF nás můžete kontaktovat na telefonu 777 806 905 nebo vyplnit registrační formulář v sekci registrace.

Last Updated ( Thursday, 19 March 2015 13:40 )

 

Šrotovné - skandál Německo

Šrotovné opravdu rozhýbává ekonomiku. Prodávají  se nové vozy a výrobci je nemusí vůbec slevovat, dokonce čekací doba na některé základní modely je nyní dva až tři měsíce. Tato situace se týká základních modelů snad všech automobilek. Pokud má prodejce vůz  skladem, tak si může  být jistý, že uvedený vůz prodá.Nechtěným efektem je i také rozhýbání tzv. šedé ekonomiky. Tento jev je možné názorně sledovat na Německém  skandálu.  Spoustu vozů  které měli být sešrotovány jezdí dál po Evropě nebo Africe. Samozřejmě motivem, pro prodej těchto starých vozů je zcela jistě zisk vzniklý prodejem auta, které má mít v danou chvíli hodnotu pár stovek kil železa. Na tomto je zcela zřetelné jak ekonomika vyhrává nad ekologií. V Německu rostou prodeje nových vozů dvouciferným číslem. Výrobci vozů, obchodníci s auty mohou dál zaměstnávat zaměstnace, platit odvody, odvádět DPH. Zisk vzniklý v šedé ekonomice se taky nikam neztratí. Tyto peníze jsou také utraceny ve sféře ekonomiky a pomáhají  tak k lepší kondici ekonomiky.

Last Updated ( Thursday, 19 March 2015 13:40 )

 

Šrotovné v USA

Americká vláda schválila podle posledních informací šrotovné na auta. Šrotovné ve výši až 4.500,-$ může získat zakazník který si koupí nový vůz a zárověň odevzdá své  staré vozidlo. Vozidlo musí mít klient na sebe přihlášené déle než 12 měsícu. Při odevzdání vozu u  prodejce bude vozidlo sešrotováno. Vláda USA , v čele s Obamou, očekává zvýšení prodeje vozů a tím pádem oživení ekonomiky. Šrotovné v USA se má týkat nejen nových ale i zanovních vozidel. Navíc se má týkat i malých užitkových vozidel, které jsou v USA velmi populární. Šrotovné bude omezeno maximální cenou vozu 45.000,-$ 

Stále otevřená zůstavá otázka jak dopadne šrotovné v ČR? Očekává se že v rámci předvolebního boje politických stran, bude šrotovné tématem podzimních voleb.

Last Updated ( Thursday, 19 March 2015 13:40 )

 

Šrotovné snad až na přelomu roku

Třicet tisíc šrotovného budou lidé nejspíš dostávat až koncem roku, ne na podzim jak slibovala ČSSD.Ministr průmyslu  Vladimír Tošovský prohlásil v České televizi: "...Systém je připravena může být spuštěn, ale termín není jasný.Hohlo by to být na přelomu roku." Stát má na podporu šrotovného vyčlenit až 2,5 miliardy korun. Což by znamenalo že podporu by mohlo získat přibližně 83000 klientů. Příspěvek na nové auto mají získat klienti kupující nový vůz, když nechají zlikvidovat svuj vůz starší deseti let. Toto podpůrné opatření bylo již zavedeno v deseti zemích Evropské unie, jako protikrizové opatření.

Last Updated ( Thursday, 19 March 2015 13:40 )

 

Češi budou mít šrotovné. Sněmovna schválila čtyři protikrizová opatření

Čeští motoristé se po vzoru okolních zemí dočkají šrotovného. Jeho zavedení, které je součástí sociálnědemokratického protikrizového návrhu, dnes schválila Poslanecká sněmovna. Odsouhlasila také návrhy ODS, tedy slevy na sociálním pojištění, novelu o daních z příjmu i insolvenční zákon. Šrotovné představuje příspěvek při nákupu nového, ekologicky šetrného vozidla výměnou za likvidaci starého vozu. Ilustrační foto

Šrotovné představuje příspěvek při nákupu nového, ekologicky šetrného vozidla výměnou za likvidaci starého vozu. Ilustrační foto

. Spusť audio

Sněmovna schválila protikrizová opatření

Last Updated ( Thursday, 19 March 2015 13:41 )

Read more...

 
<< Start < Prev 1 2 3 Next > End >>

Strana 2 of 3